Laptop do podróży – jaki wybrać?

Laptop do podróży – jaki wybrać?

Dziś nasze życie odbywa się w ciągłym pośpiechu. Przemieszczamy się z miejsca na miejsce, nierzadko zabierając pracę ze sobą. Mobilność to dzisiaj już nie luksus a standard. Jak więc wybrać model laptopa, który dorówna naszemu trybowi życia?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa?

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na jego cechy fizyczne: lekkość oraz wygląd ekranu. Wiadomym jest, że będąc w ciągłym ruchu zależy nam na tym, aby dźwigać jak najmniej. Waga takiego laptopa nie powinna więc przekraczać więcej jak 2 kg. Ultracienkie notebooki gwarantują nam taka opcję. Sprawa druga to ekran. Osobom, które dużo podróżują polecam ekran matowy. Oczywiście obraz wyświetlany na nim nie jest tak dobry jak na wyświetlaczach klasycznych, jednak zaletą będzie tutaj nie odbijanie promieni słonecznych co pozwala nam pracować np. na dworze, kiedy czekamy na pociąg, lub w aucie.

Rozmiar ma znaczenie. W tym przypadku im mniejszy, tym lepiej. Dla osób, które podczas podróży będą pracować, odpowiedni powinien być rozmiar 11,6 cala lub mniejszy (10,1 cala dla niektórych może być za mały).

Oczywiście niezwykle istotna jest żywotność laptopa bez podłączeniu baterii. Krótko mowiąc – powinien wytrzymać przynajmniej 8 godzin z dala od gniazdka zasilania.

Modem 3G nie jest co prawda konieczny, szczególnie gdy dużo podróżujemy samolotami (na pokładzie nie skorzystamy z Internetu od operatora sieci komórkowej). Nabiera na znaczeniu, gdy często jeździmy pociągami, a te akurat nie mają wbudowanego WiFi. Nie warto jednak o ten element się zabijać, gdyż obecnie nie ma żadnych problemów z dokupieniem zewnętrznych modemów 3G.

305233-acer-aspire-s7-391-9886-angle

 naprawione

Comments are closed.