Laptop dla dziecka.

Laptop dla dziecka.

Nasze pociechy uwielbiają spędzać czas przed laptopem. Dlatego też zanim wybierzemy dla nich nową elektroniczną zabawkę, zastanówmy się – co jest im tak naprawdę potrzebne?

Dzieci do lat 5.

Tutaj nie ma sensu inwestować w drogi sprzęt elektroniczny. Ten fakt jest oczywisty. Mimo, iż wielu rodziców kupuje rzeczy „na zapas” to lepiej uchronić dziecko w najmłodszych latach przed zgubnym wpływem Internetu i dostępu do laptopa. Kupmy naszym latoroślom zabawki elektroniczne imitujące prawdziwe laptopy. Są one kolorowe, mają klawiaturę lub myszkę, jednak to co je różni to brak dostępu do internetu oraz określony zestaw gier. Najczęściej są to gry i zabawy edukacyjne co jest dodatkowym atutem takiego rozwiązania.

laptop-front

Dzieci i młodzież od 6 do 19 lat.

Tutaj rozgraniczenia są już inne. 6 latki zaczynają szkołę i powoli powinny uczyć się podstawowych programów jak np. Word. Z pewnością ułatwi im naukę także dostęp do Internetu. Programy edukacyjne, które mogą oglądać na stronach naukowych czy możliwość szybkiego dostępu do ćwiczeń ortograficznych pozwoli nam na dokształcanie dziecka w domowym zaciszu.

Tutaj już wybór laptopa „na zapas” w tym wypadku ma już większe zastosowanie niż poprzednio.

Młodzież w wieku maturalnym i na studiach.

Studenci mogą mieć dużo wyższe wymagania. Częstokroć zabierają laptopy w podróże lub na uczelnie. Taki laptop powinien być lekki i nieduży, tak by bez problemu można go było zabrać w podróż. Powinien też spełniać wymagania odnośnie szybkości i jakości ekranu. Oczywiście musimy także rozróżnić kierunek studiów, gdyż grafika komputerowa czy informatyka stosowana może sprawić, że wymagania naszego dziecka będą całkiem inne niż w przypadku filologi polskiej.

laptop-dla-studentanaprawione

Comments are closed.